Hürriyet

4 Şubat 2012 Cumartesi

Avra'da gözleme

     Nazilli Aşağı Yakacık Köyü bizim 8 sene öğretmenlik yaptığımız bir dağ köyü.İzmir ve Manisa iliyle sınır.Buradan ayrılalı 19 sene oldu ama biz halen daha yılda birkaç defa gidip geliyoruz.Çocuklarım bile arkadaşlarına anlatırken bizim köyümüz diyorlar. İşte öyle bir köy burası. Tabiat olarak bir harika.Temiz hava,yiyeceklerin en tazasi burada. Bu köy kiraz,elma,kestane,ceviz köyü. Çam ve meşe ağaçlarından oluşan ormanları ise bir başka güzel.

  

     Biz bu köyden ayrıldıktan sonra yerimize gelip 10 sene çalışan öğretmen arkadaşımla beraber Yarıyıl tatilini fırsat bilip köye gezmeye gittik.Komşularımızı elimizden geldiğince ziyaret etmeye çalıştık.Bir de baktık ki evlerin birinde  gözleme yapılıyor. Hemen gözlemenin başına oturduk,çay da pişirilmiş,hava da öyle soğuk ki,tam ocak başılık bir keyf oldu bizim için.Bu kadar güzel görüntüleri de fotoğraflamasak olmazdı tabi ki.Neyse biz yedik,içtik,size de görüntüleri gösterelim dedik.:))))))))
Sarı kabak,ısırgan otu ve pırasa karışımı ile hazırlanmış iç harcı. 
 Doğranmış ısırgan otu.
Rendelenmiş sarı kabak ve pırasa.


4 yorum:

 1. sevgili arkadaşımız nazardeymesin07:(((((

  YanıtlaSil
 2. ohhhhhhh şifa olsun.Ne şifa hemde, kabak,ısırgan allahım ne güzel....

  YanıtlaSil
 3. merhaba canım...valla gözleme nefis görünüyor.çok severim..yapanın ellerine sağlık..
  bende blogcudan cok sıkıldım.hiç tarif eklemek gelmiyordu içimden.artık www.harikamutfaksaka.blogspot.com
  adresindeyim..bundan sonra sık sık görüşürüz...

  YanıtlaSil
 4. Çok degerli blog yöneticisi bloğunuzda paylaşılanlar çok etkileyici helikopter ambulans firması olarak başarılarınızın devamını bekleriz.

  YanıtlaSil